Menu

Zabiegi dla ciała i duszy

Poznaj naszą ofertę

Menu

Karboksyterapia Carboxytherapy™

slider

Terapia dwutlenkiem węgla – jeden z najlepszych zabiegów na rynku medycyny estetycznej – to coraz powszechniej używana karboksyterapia. Bochnia jest jednym z miejsc, gdzie w salonie Gaja Day Spa wykonasz zabieg, który stał się jedną z najpopularniejszych metod poprawiania urody – nie daje skutków ubocznych, działa skutecznie i kompleksowo, ma atrakcyjną i stosunkowo niską cenę.
Karoksyterapia doskonale radzi sobie z redukcją rozstępów, rozjaśnianiem zasinień oraz zmniejszaniem opuchlizny wokół oczu. Kuracja dwutlenkiem węgla pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Zabieg wykonywany jest również w celu rewitalizacji oraz poprawy napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz może być pomocny w zaleczaniu zmian łuszczycowych, czy w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Jeśli szukasz gabinetów w miastach leżących w pobliżu Bochni, w których dostępna jest karboksyterapia, Kraków i Tarnów to miejsca, z których szybko i łatwo dotrzesz do Gaja Day Spa.

Do nas naprawdę warto dotrzeć z pobliskich dużych miast na unikatowy zabieg, jakim jest karboksyterapia. Tarnów i Kraków – kierunek Bochnia? Jesteś na dobrej drodze do Gaja Day Spa!

Dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest dla osób chcących pozbyć się:

 • Podkrążonych, opuchniętych oczu
 • Rozstępów, blizn
 • Nadmiaru tkanki tłuszczowej
 • Cellulitu
 • Wiotkiej, niedotlenionej skóry
 • Problemu wypadających włosów

Na czym polega Karboksyterapia?

Fenomen zabiegu polega na użyciu dwutlenku węgla jako substancji stymulującej organizm do włączenia procesów naprawczych. Po aplikacji dwutlenku węgla, śródskórnie lub podskórnie, organizm dostaje informacje o miejscowym niedotlenieniu, którego musi się natychmiast pozbyć. Powrót do stanu równowagi możliwy jest tylko poprzez zwiększenie transportu tlenu, dlatego rozszerzeniu ulegają naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi. Cząsteczki tlenu odłączają się od hemoglobiny i razem z substancjami odżywczymi kumulują się w miejscu poddanemu zabiegowi. Proces ten powoduje dotlenienie oraz zwiększenie lokalnego metabolizmu. Zastymulowany organizm rozpoczyna produkcję sieci nowych naczyń krwionośnych, wpływając na poprawę lokalnego ukrwienia. Fibroblasty dostają informację, by zwiększyć produkcję kolagenu wpływającego na jędrność skóry, poprawie ulega również retencja wody zmniejszając miejscową opuchliznę. Część dwutlenku węgla na skutek reakcji z wodą powoduje powstanie kwasu węglowego, który działa destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, dzięki temu zabieg wykazuje również działanie wyszczuplające.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla śródskórnie lub podskórnie za pomocą igły. Podczas zabiegu klient może odczuwać delikatne ciepło oraz szczypanie, spowodowane rozchodzeniem się gazu w tkance. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się delikatnych siniaków w okolicy zabiegowej oraz w przypadku zabiegów wyszczuplających, na drugi dzień po kuracji, odczucia przypominające popularne zakwasy po wysiłku fizycznym. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Czy zabieg jest skuteczny?IMGP1033-korekta

Karboksyterapia jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych metod poprawiania urody. Istotą kuracji jest systematyczność. Decydując się na zabieg należy pamiętać, że widoczne efekty są możliwe jedynie przy regularnych terminach wizyt, sugerowanych przy pierwszym spotkaniu. Organizm otrzymujący stymulujący bodziec cyklicznie odwdzięczy się zadowalającymi efektami.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Jedyną substancją użytą w zabiegu jest dwutlenek węgla, który naturalnie występuje w naszym ciele. Organizm nie jest w stanie uwrażliwić się na tę substancję, dlatego zabieg jest w pełni bezpieczny. Istotne jest również, że urządzenie Carboxytherapy™ posiada medyczne certyfikaty bezpieczeństwa. Jako jedno z niewielu urządzeń na rynku pozwala podgrzewać gaz oraz regulować ciśnienie podawania dwutlenku węgla, obie te cechy mają zarówno wpływ na skuteczność i komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo zabiegu! Podczas zabiegu wykorzystywane są jednorazowe, sterylne materiały oraz gaz medyczny z atestami bezpieczeństwa.

Przeciwskazania:

 • Okres ciąży i laktacji
 • Ciężka niewydolność płuc, serca, nerek
 • Terapia inhibitorami anhydrazy węglanowej (Leki moczopędne!)
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Niekontrolowana cukrzyca
 • Obniżona odporność organizmy
 • Skłonność do bliznowców
 • Jaskra (dotyczy zabiegów na oczy)
 • Żylaki (dotyczy zabiegów wyszczuplających w dolnych partiach ciała)

Ile zabiegów? Jak często?

 • Podkrążone, opuchnięte oczy: 8-12 zabiegów (pierwsze 3 zabiegi co 7-10dni, kolejne co 2 tygodnie)
 • Rozstępy, blizny: 8-10 zabiegów co 2 tygodnie
 • Nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit: 10-12 zabiegów (1-2 razy w tygodniu)
 • Wiotka, niedotleniona skóra: 8-10 zabiegów co 2 tygodnie
 • Wypadające włosy: 8-10 zabiegów co 2 tygodnie

 

 

 

CENNIK
Okolica Cena za jeden zabieg* Cena za serię
Oczy 90zł Cena indywidualnie ustalana z klientem
Twarz, szyja, dekolt, ujędrnianie, poprawa owalu, kolorytu 250zł Cena indywidualnie ustalana z klientem
Rozstępy, blizny od 90zł Cena indywidualnie ustalana z klientem
Ujędrnianie skóry brzucha 180zł Cena indywidualnie ustalana z klientem
Tkanka tłuszczowa, cellulit – brzuch 190zł Cena indywidualnie ustalana z klientem
Tkanka tłuszczowa- ramiona 120zł Cena indywidualnie ustalana z klientem
Tkanka tłuszczowa, cellulit – uda 220zł Cena indywidualnie ustalana z klientem
Tkanka tłuszczowa- uda i pośladki 250zł Cena indywidualnie ustalana z klientem
Tkanka tłuszczowa- pośladki 150zł Cena indywidualnie ustalana z klientem
Dłonie- odmładzanie 120zł Cena indywidualnie ustalana z klientem
Skóra głowy 200zł Cena indywidualnie ustalana z klientem

*Cena za jeden zabieg obejmuje tylko zabiegi próbne oraz zabiegi podtrzymujące efekt. W celu rozpoczęcia kuracji należy wykupić serię zabiegową.