Kwas ferulowy + witamina C

Kwas ferulowy + witamina C

Starzenie to naturalny proces zakodowany w naszym DNA. Nie jesteśmy w stanie go uniknąć, ale możemy go znacznie spowolnić… Życie w ciągłym biegu, stresie, nieodpowiednia dieta, używki, brak aktywności fizycznej to podstawowe czynniki przyspieszające proces starzenia. Niestety nawet osoby prowadzące styl życia powszechnie uważany za zdrowy skazane są na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego oraz zanieczyszczenie powietrza objawiające się nagminnymi alarmami smogowymi. Naturalne funkcje obronne naszego organizmu są zbyt słabe i często poddają się po nierównej walce z wolnymi rodnikami – przegrana walka to szybko pojawiające się oznaki starzenia. Organizm potrzebuje pomocy z zewnątrz w postaci antyoksydantów – kwasu ferulowego oraz witaminy C.

Dla kogo?

Dla osób żyjących w stresie, narażonych na szkodliwe działanie słońca, zanieczyszczonego powietrza, dymu papierosowego. Dla skór zmęczonych, poszarzałych, pozbawionych blasku, z widocznymi oznakami starzenia w postaci zmarszczek i przebarwień.

Jakie działanie wykazują kwas ferulowy i witamina C?

Kwas ferulowy i witamina C to silne antyoksydanty, które zestawione w parze wzajemnie wzmacniają swoje działanie. Pomagają organizmowi zapobiec stresowi oksydacyjnemu, spowalniając przez to starzenie się skóry. Chronią DNA przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Działają rozjaśniająco na przebarwienia, kwas ferulowy dodatkowo zapobiega ich ponownemu powstawaniu. Ponadto witamina C wykazuje również działanie stymulujące syntezę kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność oraz elastyczność skóry.

Dodatkowe komponenty w zabiegu

  • Kwas hialuronowy – silnie nawilża skórę poprawiając jej funkcje ochronne.
  • Ekstrakt z morwy białej – zapobiega powstawaniu przebarwień hamując melanogenezę.
  • Floretyna – wzmacnia penetrację innych składników, wykazuje działanie antyoksydacyjne, wpływa na poprawę elastyczności skóry.
  • 3-peptyd palmitylu (Syn-Coll®) – stymuluje syntezę kolagenu, elastyny oraz glikozaminoglikanów (m.in. kwasu hialuronowego), redukuje zmarszczki i zwiększa jędrność skóry.

Efekt działania zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest wyraźnie napięta, rozjaśniona oraz nawilżona. Odzyskuje zdrowy wygląd, świeżość oraz blask dając efekt natychmiastowego młodszego wyglądu. Wykonanie serii zabiegowej oraz odpowiednia pielęgnacja domowa pozwala wzmocnić oraz przedłużyć efekt zabiegu. Po wykonaniu serii zabiegowej zauważalne jest widoczne spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, poprawa jędrności, elastyczności oraz stopnia nawilżenia skóry.

Ile zabiegów? Jak często?

W celu uzyskania zadowalających efektów warto wykonać serię 4-6 zabiegów co 7-14 dni. Zabieg ten świetnie sprawdzi się również przed ważnym wyjściem – będzie idealną bazą pod makijaż – napnie skórę i spowoduje, że będzie ona wyglądać świeżo i promiennie.

CenaCzas zabiegu
360 zł45 min

Proponowane zabiegi