Kwas hialuronowy – wypełnienie zmarszczek, nawilżanie i modelowanie twarzy

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przez lekarza Lek. Anna Ciaćma

Nici hialuronowe

Zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę specjalnej formy kwasu hialuronowego metodą liniową (jak nici) Celem zabiegu jest podciągnięcie i wymodelowanie twarzy. Nici hialuronowe dzięki swej specyficznej budowie działają na dwa sposoby: kwas hialuronowy w nich zawarty silnie wiąże wodę dając efekt wypełnienia, jednocześnie podnosząc owal twarzy, niwelując tzw „chomiki”. Zabieg polecany dla osób chcących poprawić kontur twarzy, podnieść i uwydatnić policzki, spłycić bruzdy nosowo-wargowe. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 1 roku. Dokładny czas zależny jest od indywidualnych cech skóry.
Zabieg jest przeprowadzony ze znieczuleniem kremem Emla, trwa do 45min. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć. Cena zabiegu zależy od ilości podanego preparatu.

Powiększanie, modelowanie i nawilżanie ust

Zabieg modelowania ust trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat widoczny jest bezpośrednio po zabiegu natomiast na pełny efekt należy zaczekać kilka dni. Po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk oraz krwiaki i siniaki w miejscu nakłuć. Po zabiegu klientka może wrócić do codziennych czynności. Czas utrzymywania się efektów po podaniu wypełniacza zależy od zastosowanego preparatu ale jest też zależny od trybu życia i cech indywidualnych osoby u której został zastosowany. Zazwyczaj preparaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Do modelowania, powiększania lub nawilżania ust używane są wypełniacze z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest fizjologicznie obecny w naszej skórze a jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkance.

Usta są zazwyczaj powiększane preparatami z linii Juvederm Ultra Smile, Stylage i Restylane Lip.

W przypadku nawilżania ust procedura zabiegowa jest taka sama z użyciem preparatu Restylane Refresh Lip

Korekta okolicy dolnych powiek

Zabieg korekty dolnych powiek wykonywany jest przy użyciu preparatu odpowiednio dobranego do problemu.

Wypełnianie okolicy dolnych powiek

W przypadku cieni pod oczami spowodowanymi zanikiem tkanki tłuszczowej lub zanikiem kości w okolicy oczu stosujemy terapie dążącą do uzupełnienia okolicy oczodołu odpowiednimi preparatami kwasu hialuronowego tj. Teosyal Redensity II, StylAge HydroMax, Stylage S lub Juvederm II. Czas utrzymywania się efektów po podaniu wypełniacza zależy od zastosowanego preparatu ale jest też zależny od trybu życia i cech indywidualnych osoby u której został zastosowany. Zazwyczaj preparaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Modelowanie policzków

Przeciwwskazania do zabiegów z kwasem hialuronowym

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Proponowane zabiegi